رهایی از شر هکرهای مودم های وایفا

امروزه به علت گرایش مردم به  گوشی های هوشمند ، تبلت ها و … و در کنار آن عضویت در شبکه های مجازی مثل اینستاگرام ، تلگرام و … ، استفاده از مودم های بدون سیم ( وایرلس ) هم در اکثر منازل رو به افزایش بوده است . در این میان نرم افزارهای هک پسورد wifi  بسیاری نیز وجود دارد که کاربران با گذاشتن وقتی در حدود ۵ الی ۶ ساعت می توانند رمز پسورد مودم خانگی شما را به دست بیاورند و از اینترنت شما استفاده کنند .

در این میان نیز هکر هایی هستند که علاوه بر هک مودم شما نیز می توانند اطلاعات سیستم های متصل به مودم را نیز مورد سرقت قرار دهند . برای درک بهتر به این مثال توجه کنید . مودم خانگی شما توسط فردی هک شده و شما هم در حال خرید اینترنتی از یک فروشگاه هستید . هکر با استفاده از نرم افزارهایی می توانند اطلاعات کارت بانکی شما را مورد سرقت قرار دهد

شما قبل از هر چیز باید MAC Address یا آدرس فیزیکی سیستم یا گوشی خود را به دست آورید . در واقع این MAC Address  در همه سیستم ها و گوشی ها وجود دارد و این آدرس فیزیکی در همه جهان منحصر به فرد می باشد . ( در واقع در ردیابی افراد نیز از این آدرس کمک گرفته می شود .)

برای مثال در گوشی هایی با سیستم عامل اندروید برای یافتن آدرس فیزیکی گوشی  به بخش تنظیمات ( Settings ) رفته ، سپس وارد بخش About phone یا درباره تلفن شوید. پس از آن وارد بخش Status  یا وضعیت ها شده  و از قسمت WLAN MAC address  ، آدرس فیزیکی گوشی  را مشاهده کنید.

اگر احتمال می دهید مودم شما هک شده ، ابتدا رمز آن را تغییر دهید و وارد بخش مدیریتی مودم خود شوید ( ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ . شاید بعضی از دوستان این آدرس را تغییر داده باشند .)

اکثر مودم ها بخشی به عنوان   Wireless MAC Address Filter دارند اما این بخش مکانی ثابت در مودم ها نداشته . برای مثال در اکثر مودم های tp-link  این بخش در منوی Intreface Setup  و زیر منوی Wireless قرار دارد .

همانطور که ملاحظه می شود باید آدرس های فیزیکی را  در کادر های مربوطه قرار داده و نیز تیک Activated را نیز بگذارید .

حال دیگر نیازی به رمز برای مودم نیست چون فقط خود شما قادر به اتصال به مودم خواهید . برای حال گیری هکرها نیز رمزی بر روی مودم خود بگذارید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *