بهترین توزیع های لینوکس برای کاربران ویندوزی

اگر شما جز کاربرانی هستید که می خواهید لینوکسی شوید ولی محیط بعضی از توزیع های لینوکس برای شما خوشایند نیست و باعث سردرگمی شما می شود ، با این مقاله همراه ما باشید تا با پنج تا از توزیع های لینوکسی مشابه ویندوز آشنا شوید :

Zorin OS

یکی از برجسته ترین توزیع های لینوکس به شما می آید و بسیار شبیه توزیع Ubuntu LTS  می باشد .

پس از نصب ، این توزیع ظاهری بسیار شبیه ویندوز ۷ دارد اما سایر بخش ها و تنظیمات آن شبیه ویندوز ایکس پی و gnome 2 می باشد .

Chalet OS

یکی دیگر از توزیع های لینوکسی که  هدف ایجاد آن ، ساخت براساس ویندوز است . کار با این سیستم عامل بسیار لذت بخش است و براساس Ubuntu 14 LTS  ایجاد شده است . هنگام نصب این نسخه از لینوکس زبان آن را تغییر ندهید با همان زبان پیش فرض نصب کنید و پس از نصب زبان را تغییر دهید تا نصب این سیستم عامل دچار مشکل نشود که البته شاید این مشکل در نسخه های جدید رفع شده باشد.

Elementary OS

این سیستم عامل ظاهری شبیه ویندوز و سیستم عامل مک دارد و براساس Ubuntu 14 LTS  ساخته شده و نگرانی بابت به روز رسانی این سیستم عامل وجود نخواهد داشت . ایرادی که به این نسخه وارد آمده این است که ظاهر آن بسیار شبیه ویندوز نیست .

برای اجرای این سیستم عامل به حداقل ۲گیگابایت رم و یک پردازنده Dual Core  اینتل یا AMD  نیاز است .

Kubuntu

همانطور که از نامش پیداست این سیستم عامل براساس Ubuntu  بوده و با ظاهر کاربری KDE کار می کند . در ظاهر این نسخه  انیمیشن های زیادی کار شده و کارایی سیستم را تاحدودی پایین می آورد که البته می توان آن ها را غیرفعال نمود .

 

 

Linux Mint

این نسخه هم اکنون پرطرفدارترین سیستم عامل لینوکسی است . ظاهری شبیه ویندوز دارد و برپایه دبیان و اوبونتو می باشد .

 

این فکر شاید به ذهن بسیاری از خوانندگان رسیده باشد که اکثر این توزیع ها براساس ابونتو هستند و چرا باید از این نسخه ها استفاده کرد ؟! در جواب این دوستان باید گفت می توان ظاهر ابونتو را شبیه این توزیع ها کرد ولی در هنگام کار کندی محسوسی به چشم خواهد خورد . البته باید گفت اکثر کاربران حرفه ای و در اکثر سرور ها از توزیع های CentOs  ، دبیان ، ubuntu  و … استفاده می شود ولی در این مقاله قصد داشتیم تا سیستم عامل های شبیه ویندوز را معرفی کنیم .

۴ Comments on “بهترین توزیع های لینوکس برای کاربران ویندوزی”

    1. سلام . امکان تغییر رابط کاربری سیستم عامل وجود داره ولی بهتره این کار رو نکنی .. چون تو بعضی از قسمت ها به مشکل میخوری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *