آشنایی با نرم افزارهای جایگزین Microsoft Publisher و Indesgin

یکی از بهترین نرم افزارهای موجود در زمینه مجلات و نشریات Microsoft Publisher و Adobe Indesign  می باشد . هر کاربر برای استفاده از این نرم افزار ها باید هزینه ای را پرداخت نماید ( البته در ایران قضیه فرق می کند و قانون کپی رایت رعایت نمی شود ! ) . قصد داریم در این مقاله برای کاربران سیستم عامل لینوکس و کسانی که به دنبال نرم افزارهای رایگان می باشند ، نرم افزارهای جایگزین Publisher  و Indesign  را معرفی کنیم :

Scribus

یکی از بهترین نرم افزارها در زمینه مجلات و نشریات ، نرم افزار https://www.scribus.net/Scribus   می باشد . حتی می توان این نرم افزار را هم رده publisher و Indesign  قرار داد . کار با این نرم افزار بسیار ساده می باشد ولی تنها مشکل پیش رو عدم پشتیبانی زبان فارسی است که البته از برنامه نویسان ایرانی انتظار می رود تا این مشکل رو حل کنند.

itdn_scribus

LibreOffice

یکی دیگر از نرم افزارهای جایگزین publisher  و indesign   ؛  LibroOffice  می باشد . LibroOffice  را می توان جایگزین کامل Microsift Office  دانست و در زمینه Desktop Publishing  آن چنان قدرتمند نیست . این نرم افزار علاوه بر استفاده در لینوکس ، ویندوز و مک ، در سیستم عامل اندروید نیز قابل استفاده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *