آشنایی با سیستم عامل رایگان zorin

سیستم عامل لینوکس دارای توزیع های بسیاری است که قصد داریم در این مقاله یکی از آن ها را توضیح دهیم . سیستم عامل zorin  یک سیستم عامل ایرلندی و برپایه توزیع های دبیان و ابونتو می باشد. این سیستم عامل ظاهری شبیه ویندوز دارد و کار با آن تاحدودی ساده و لذت بخش است. zorin همچنین دارای نرم افزارهای کاربردی بسیاری است و تاحدودی هدف اصلی خود یعنی جایگزینی مناسب برای ویندوز و مک را برآورده نموده است.

سیستم عامل zorin در دو نسخه نهایی و تجاری عرضه شده است که نسخه تجاری به دلیل داشتن نرم افزارهای کاربردی خود رایگان نمی باشد.نرم افزارهای عرضه شده در نسخه تجاری سیستم zorin  عبارتند از : VYM(View Your Mind)  : نرم افزاری برای مدیریت زمان ، سازماندهی وظایف – FreeCAD نرم افزاری برای طراحی سه بعدی ، LibroOffice : نرم افزاری جایگزین برای MS Office ، نرم افزار MIXXX برای میکس صدا

همچنین شما می توانید برای اجرای نرم افزارهای ویندوزی از Wine نیز استفاده کنید و بابت  استفاده از بعضی از نرم افزارهای ویندوزی هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.

طبق گفته وب سایت رسمی این سیستم عامل جای هیچ گونه نگرانی بابت ویروس ، کرم ها ، تروجان و … وجود  نخواهد داشت.

طراحی سیستم عامل zorin  به گونه ای است که برای سیستم هایی با سخت افزار ضعیف نیز قابل استفاده می باشد و همچنین در دو نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی عرضه شده است.

سیستم عامل زورین از لحاظ محبوبت میان کاربران ، دارای رتبه خوبی می باشد و در رده ششم از لحاظ محبوبیت قرار دارد.

برای دانلود این سیستم عامل اینجا کلیک نمائید.

 

 

One Comment on “آشنایی با سیستم عامل رایگان zorin”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *