ارتباط از راه دور با ویندوز ۱۰ از طریق Google Chrome

گوگل ابزاری قدرتمند و رایگانی در اختیار کاربران قرار داده که به وسیله آن می توانید به ویندوز ۱۰ متصل شده و آن را از راه دور و از طریق اینترنت کنترل کنید. این ابزار Chrome Remote Desktop  نام دارد . این ابزار با ویندوز ۷و۸ نیز کار می کند . به کمک این ابزار می توانید به سیستم خانگی یا اداری خود متصل شده و سند یا فایلی را مطالعه و یا حتی برنامه ای را اجرا یا متوقف نمائید.

برای استفاده از این ابزار نیاز به یک اکانت Gmail دارید تا به وسیله آن در مرورگر Chrome لاگین نمائید.

پس از لاگین در مرورگر کروم کافی است از وب استور کروم ؛ Chrome Remote Desktop را نصب نمائید.

پس از نصب این ابزار آن را اجرا نمائید . برای استفاده از این ابزار دو راه وجود دارد : راه اول Remote Assistance ؛ زمانی که شما بخواهید به سیستم دیگری دسترسی داشته باشید یا شخصی دیگر به سیستم شما دسترسی داشته باشد از این روش استفاده می شود . راه دوم Remote Connection که برای استفاده از این روش باید Remote Connection در ویندوز خود را فعال نمائید و توجه داشته باشید بعد از اتمام کار حتما آن را غیرفعال نمائید.

پس از اجرا Chrome Remote Desktop شما را به صفحه ای هدایت می کند و از شما می خواهد تا فایلی نصبی را دانلود نمائید.

پس از طی مراحل بالا ، حال نیاز است تا گذرواژه یا PIN ای مشخص نمائید تا هرکسی بدون اجازه به سیستم شما متصل نشود . این PINحداقل باید دارای شش رقم باشد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این ابزار باید از آخرین نسخه گوگل کروم استفاده نمائید.

 

پس از نصب کامل و اجرای Chrome Remote Desktop ؛ پس از مشاهده و انتخاب نام کامپیوتر خود باید گذرواژه تعیین شده را وارد نمائید تا بتوانید به سیستم خود از راه دور متصل شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *