مقایسه رابط های کاربری kde و cinnamon در لینوکس

سیستم عامل لینوکس دارای رابط های کاربری زیادی می باشد . KDE  و Cinnamon جز پرطرفدارترین رابط های کاربری می باشند. اما سوال اینجاست برای استفاده کدام یک توصیه می شود. بعضی از سایت ها Cinnamon را پیشنهاد می دهند و بعضی شما را توصیه به استفاده از KDE می کنند. برای مثال در سایت opensource.com در مقاله ای با ده دلیل رابط کاربری Cinnamon  را بر KDE  ترجیح داده است که به نظر من دلایلی قابل قبولی نبودند. مهم ترنن فاکتور در رابط های کاربری زیبایی ، روان بودن ، سبک بودن و قابلیت انعطاف بالا می باشد. سیستم عامل لینوکس مینت هم با رابط کاربری Cinnamon  و هم با رابط کاربری KDE عرضه شده است و پس از استفاده از هردو رابط کاربری در KDE زیبایی و یکپارچگی بهتری نسبت به Cinnamon دیده می شد. از لحاظ سبک بودن Cinnamon به نسبت KDE  سبک تر می باشد ولی با توجه به بالا بودن سخت افزار های گرافیکی این نکته زیاد به چشم نمی خورد. البته ناگفته نماند اگر از سیستمی با سخت افزار به نسبت ضعیف استفاده می کنید توصیه ما به شما استفاده از Cinnamon  می باشد.

در جدید ترین نظرسنجی ها در ارتباط با این که کدام یک شبیه تر به سیستم عامل ویندوز می باشند و برای کاربرانی که تازه لینوکسی شدند مناسب تر است KDE رتبه اول و Cinnamon رتبه دوم را کسب نمود.

از لحاظ ارتباط بهتر با گرافیک ، Cinnamon نمره بهتری نسبت به KDE کسب نمود. زیرا کمی سبک تر از KDE  می باشد.

در ارتباط با سازگاری با اکثر لپ تاپ هر دو به یک نسبت نمره کسب نمودند ولی KDE کمی قوی تر در این زمینه عمل کرده است اما رم بیشتری را مصرف می کند.

با جستجو در اینترنت اکثر سایت ها و فروم ها KDE را بر Cinnamon ترجیح داده اند.

۳ Comments on “مقایسه رابط های کاربری kde و cinnamon در لینوکس”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *