آشنایی با پرطرفدارترین توزیع لینوکس

یکی از وب سایت هایی که به طور تخصصی توزیع های لینوکس را براساس قیمت ، مدل ، تاریخ انتشار ، هسته لینوکس و … مقایسه می کند و به انتشار اخبار لینوکسی می پردازد ، وب سایت DistroWatch  می باشد . به طور حتم می توان یکی از وب سایت های مرجع در حوزه لینوکس را این وب سایت و رتبه بندی این وب سایت در نظر گرفت . با توجه به رتبه بندی این سایت در سی روز گذشته ( براساس تاریخ امروز ) توزیع های مینت ، دبیان ، اوبونتو ، فدورا و … جز ده توزیع برتر از دید این وب سایت هستند .

ranking_ditro

همانطور که ملاحظه می شود در رتبه نخست این رتبه بندی ، توزیع مینت قرار دارد . این توزیع برپایه توزیع های دبیان و اوبونتو می باشد و هدف اصلی آن زیبایی و استفاده آسان و راحت می باشد . اگر برای نخستین بار می خواهید از سیستم عامل های ویندوز یا مک به سمت سیستم عامل لینوکس و توزیع های آن بروید . پیشنهاد ما توزیع مینت می باشد . این سیستم عامل با پردازنده های X86  و X64 نیز کار می کند و تاکنون دارای ۱۷ نسخه مختلف می باشد . یکی از مزیت های استفاده از این توزیع راحتی نصب نرم افزارهای مربوطه می باشد . در این مینت به کمک Software Manager  می توانید به راحتی نرم افزار های موردنیاز خود را بیابید و آن ها را نصب کنید . ( البته این بخش مدیریتی هم در سایر توزیع های لینوکسی مثل اوبونتو و … نیز وجود دارد . )

software_managerیکی از مزیت های دیگر این توزیع این است که نیاز کمتری به تایپ دستورات دارید و این سیستم عامل در پس زمینه دستورات لازم را انجام می دهد . این سیستم عامل نیز از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند و همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید راهنمای فارسی آن را از اینجا دانلود نمائید .

یکی از دغدغه های اصلی کاربران نرم افزارهای جایگزین در این سیستم عامل می باشد . اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا همانوطور که در تصویر بالا مشاهده می شود ، نرم افزار های جایگزین نیز وجود دارد و برای راحتی کاربران آن ها طبقه بندی شده است .

برای دریافت این توزیع می توانید به وب سایت لینوکس مینت مراجعه نمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *